Vzhledem k tomu, že voda v bazénech, vířivkách a umělých koupalištích nemá žádnou možnost přirozené regenerace, je nutné, abychom jí pomohli. Přípravky, které nám v tom budou ku pomoci, se označují souhrnným názvem „bazénová chemie“.
- Pod tímto označením se skrývá například
- bazénová sůl
- přípravky na odstraňování vodního kamene i nebezpečných zelených a hnědých řas.
Nezbytným doplňkem vybavení každého majitele středního nebo většího typu bazénu je i odpěňovač. Naprostým základem pro majitele bazénu jakékoliv velikosti jsou tablety pro úpravu vody.
- Své využití našly tři druhy:
- Chlorová chemie– tradiční přípravek, který se využívá při úpravě vody už velice dlouhou dobu. Nevýhodou je charakteristický zápach chloru, který je pro některé plavce mírně obtěžující.
- Kyslíková chemie– bazénová chemie na bázi aktivního kyslíku. Oproti klasické chlorové chemii není masivněji využívána.
- Bromová chemie– zatím není příliš doceněna. Je vhodná především do koupacích zařízení, která mají vyšší teplotu vody. Což jsou zejména vířivky či Whirlpooly. V teplé vody vynikají lepší stabilitou. Poradí si i s vodou teplou nad třicet stupňů Celsia. Bazénová voda, která je upravována bromovou chemií, nepřejímá žádné nežádoucí pachy.
Ošetření vody v bazénu snadno a rychle
Údržba vody pomocí bazénové chemie https://eshop.techneco.eu/ je velice snadná. Stačí se držet pokynů výrobce. Obecně však platí, že je nutné pro správné dávkování pravidelně měřit některé důležité parametry.
- K nim patří kromě teploty vody i hodnotapH.
Hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí od 6,8 do 7,5. Pokud je hodnota mimo tuto toleranci, je žádoucí za pomoci vhodného přípravku upravit parametry vody na ideální stav.
- Pokud by k tomu nedošlo, mohla by se stát bazénová chemie na úpravu vody nedostatečně aktivní a účinnou.
- A navíc by nemusela být voda zdravotně nezávadnou.