Ochlaďte tělo
Každé ráno studená sprcha, procházky v krátkých kalhotách či plavání v zamrzlé řece. Toto si představí mnoho lidí pod pojmem otužování. Ano, určitě můžete tyto věci dělat, ale začít se musí opatrně. Skokem do ledové vody si způsobíte zápal plic, než že posílíte imunitu. Začněte se sprchovat méně teplou vodou, uberte nějaký ten stupeň, za týden opět trochu uberte a postupně si zvyknete na chladnější vodu.
V ložnici byste měli mít správně vyvětráno a chladněji než v ostatních místnostech. A snažte se denně vyrazit ven, alespoň na chvíli se nadýchat čerstvého vzduchu. Oblečte se, aby se vám šlo pohodlně a přidejte na rychlosti. Věřte, že zima vám opravdu nebude.
Vitamíny
Všichni víme, jak důležitý je vitamín C. Nachází se v čerstvém ovoci a zelenině a mnohdy bereme i tabletky. Na trhu už existuje i tento vitamín s postupným uvolňováním, který působí klidně i dvanáct hodin. Ovšem nejen vitamín C je důležitý. Víte, proč na nás útočí viry převážně na podzim? Nesvítí tolik sluníčko a našemu organismu po létě chybí vitamín D. A tím je naše imunita oslabenější. Proto je potřeba i tento vitamín doplňovat. Existují tabletky, ve kterých je zastoupena celá řada vitamínů, důležitých pro naše tělo. Stačí se zeptat v lékárně.
Domácí medicína
Ze všeho nejlepší na podporu naší imunity je ovoce a zelenina z vlastní zahrádky. Kromě jablek, rajčat, okurek, dýní si můžeme vypěstovat i bylinky a uvařit z nich sirupy a medy pro posílení naší imunity.
Skvělý je pampeliškový med, který podporuje dýchací cesty, mátový či rýmovníkový sirup s citronem či sirup z bezových květů Nakliceno, které nám dodají energii a pomůžou nám bojovat proti virózám v podzimních plískanicích. Výroba vlastního sirupu není nic složitého, budete potřebovat suroviny, sklenice a chuť k práci. Odměnou vám pak budou sklenice plné vitamínů bez chemických přísad a „éček“. Váš organizmus bude jásat.